Siłownia

Budowanie masy mięśniowej

Żyjemy w świecie ekstremów z mentalnością wszystko albo nic. Ten sposób myślenia rozlewa się na obszary życia, gdzie nie pomyślałbyś, że takie emocje zachmurzą ludzki osąd. Przykładem jest przemysł dietetyczny. Masz diehard fanów dla wszystkich rodzajów różnych diet, każdy myśli ich jest lepszy. Mniej oczywistym przykładem tego, jak ekstremalne nastawienie odgrywa jest to, jak ludzie podchodzą do ich stopy zysku, gdy próbują budować mięśnie.

Ci w obozie chudego zysków są zdesperowani, aby utrzymać ich cenne sześciopaki. Uważają, że mogą uzyskać masywne bez dodawania tłuszczu ciała, jeśli tylko iść powoli i są wystarczająco skrupulatne z ich kalorii, makra i czas składników odżywczych.

Jak już pewnie wiecie z mojego wstępu, nie jestem zwolennikiem żadnego z tych podejść. Zamiast tego uważam, że istnieje środek, który daje najlepsze z obu – słodki punkt dla przyrostu mięśni. W tym artykule wyjaśnię dokładnie, jak szybko powinieneś przybierać na wadze, gdy próbujesz zbudować mięśnie, aby uzyskać najlepsze z obu światów.

Nauka od skrajnych ektomorfików

Jako naturalnie chudy facet, zawsze miałem problemy z przybraniem na wadze. Jestem typowym hardgainerem lub ektomorfikiem, o którym pewnie czytałeś. Zajmując się tym problemem, wypróbowałem większość strategii, by zyskać mięśnie. Obejmuje to żmudne próby uzyskania chudego przyrostu masy mięśniowej, a czasami podejmowanie pełnego podejścia do bulkingu. W rzeczywistości, patrzę wstecz na moje wczesne próby nabijania masy jako fat-bulks, a teraz nazywam je „fulks”.

Biorąc pod uwagę, że większość moich klientów to również naturalnie chudzi faceci zdesperowani, by zyskać na wielkości, mam duże doświadczenie w sprawdzaniu, co działa, a co nie. Miałem też okazję zobaczyć, jak wygląda psychologia obu obozów. Można by pomyśleć, że wszyscy chudzi faceci będą gonić za procesem fulking w ich dążeniu do nabrania masy tak szybko jak to możliwe. Jest to prawda w niektórych przypadkach, ale w wielu przypadkach tożsamość chudego faceta jest rzeczywiście ściśle związana z ich abs. Obawa przed utratą ich abs lub nawet uzyskanie trochę miękkie zapobiega im od kiedykolwiek jeść tyle, aby rosnąć.

Tak więc, krok 1 jest zaakceptować fakt, że aby zbudować dużo masy mięśniowej Twoja waga skali musi wzrosnąć. Po uznaniu rzeczywistości za potrzebę zdobycia wagi, następnym krokiem jest decyzja, jak szybko zdobyć.

Na przeciwnym końcu spektrum skinny-guy są ci, którzy chcą natychmiastowej gratyfikacji. Chcą być duże, a oni chcą go wczoraj. Spodziewają się, że z dnia na dzień staną się sławni. Ich desperacja do osiągnięcia szybkich rezultatów oznacza, że agresywnie podnoszą swoją wagę ciała. To zazwyczaj kończy się tym, że chudy facet bardzo szybko staje się chudym-tłustym facetem. Jak wspomniałem wcześniej, sam popełniłem ten błąd, gdy po raz pierwszy próbowałem nabrać masy. Napędzany frustracją z powodu tej porażki, zacząłem szukać lepszego sposobu. Odkryłem, że istnieje idealne tempo przyrostu masy mięśniowej, które maksymalizuje masę mięśniową przy minimalizacji przyrostu tłuszczu.