Związki

Intymność

Ludzie mają tendencję do myślenia o intymności w kategoriach relacji seksualnej ze swoim partnerem. Podczas gdy intymność może obejmować aktywność seksualną, może również obejmować trzymanie się za ręce, czuły dotyk, przytulanie lub pocałunek. Często jeden partner może skupić się na braku fizycznej intymności, nie patrząc na prawdziwe problemy w ramach dynamiki związku.

Jeśli są trudności seksualne, może być inny winowajca czający się pod zewnętrznym. Jeden może stać się sfrustrowany, zły, a może nawet obwiniać. Dlatego ważne jest, aby spojrzeć na fundament, na którym zbudowany jest związek. Czy w związku obecne są inne elementy, które mogą go utrzymać? Czy macie zaufanie, szacunek, zaangażowanie, aby partnerstwo działało, śmiech i dążenie do pokonania problemów?

Intymność może być dzielona tylko w jednym czułym momencie. Weźmy na przykład starszą parę, która idzie ręka w rękę, dbając o siebie dzień po dniu. Ich miłość może być pokazana w samym geście trzymania się za ręce, dziobania w policzek lub po prostu w trosce, jaką okazują sobie nawzajem.

Co więc można zrobić, aby poprawić intymność w związku? Jeśli czujesz, że problem jest czysto fizyczny, wtedy przez wszystkich środków zobaczyć lekarza i mieć roczną kontrolę. Jednak jeśli uważasz, że jest coś więcej, to czas przyjrzeć się dynamice w związku.

Czy jeden z partnerów czuje się naciskany i obarczany winą?

Wywieranie presji na tę część związku nie sprawi, że będzie on lepszy. Związek jest jak ogród, w którym inwestujemy nasz czas i sadzimy nasiona. Być może będziesz musiała zrobić remanent tego, jak pielęgnujesz intymność:

Jakie nasiona sadzisz, aby przywrócić radość, którą kiedyś czułeś?

Czy więcej planowania wkładasz w obiad niż w przywrócenie intymności?

Czy dzieci mają pierwszeństwo przed związkiem?

Czy istnieje sposób, by lepiej zarządzać swoim czasem, jeśli czujesz się zbyt zmęczony?

Co o tym myślisz? Keen Polls by PollDaddy

Jak myślisz, która wskazówka będzie najbardziej pomocna dla twojego związku? (ankieta)

Czasami seks staje się narzędziem manipulacji w związku i jest używany jako dźwignia do uzyskania tego, czego się chce w związku.

Czy jeden z partnerów odczuwa oczekiwanie, że będzie wykonywał swoje obowiązki za jednym zamachem, ale w związku brakuje wszystkich innych składników?

Czy czujesz, że możesz powiedzieć nie lub przechodzisz przez ruchy bez głębi i uczucia, które kiedyś miałeś dla siebie?

Komunikacja jest niezbędna do przywrócenia radości i miłości w związek. Bierze uwagę tony ty używasz z each inny; Komunikujący w pozytywnym sposobie jest jak przyciągający pszczoła miód. Spędzanie czasu razem w kochający sposób może zmienić sytuację. Chodzi o to, aby wrócić do bycia przyjaciółmi ponownie, a także mówić i działać z miłosną intencją.

Oto 4 wskazówki, aby umieścić intymność z powrotem w swoim związku:

Poświęć czas, aby powiedzieć sobie nawzajem, co kochasz w sobie.

Niektóre pary mogą być zmuszone do kopania, aby znaleźć coś o swoim partnerze, co czyni je szczęśliwymi; być może kochasz, że twój kolega wyciąga śmieci.

Zacznijcie komplementować siebie nawzajem i doceniać małe rzeczy, które często pozostają niezauważone.

To może pomóc przynieść miłość z powrotem do związku.

Zacznijcie rozmawiać o tym, czego potrzebujecie, by czuć się bezpiecznie i pewnie, by dzielić się intymnością

Mówcie na zmianę i słuchajcie siebie nawzajem, aby usłyszeć, jaka wiadomość jest przekazywana.

Upewnij się, że sam jesteś kochający i nie oczekujesz, że ktoś inny wypełni pustkę, którą tylko ty możesz wypełnić

Podczas inwentaryzacji swojej sytuacji, ważne jest, aby zastanowić się, czy jesteś zadowolony z siebie. Czy są jakieś zmiany, które musisz wprowadzić, a które mogą sprawić, że poczujesz się lepiej. Trudno jest dać lub nawet otrzymać miłość, jeśli nie jesteś zadowolony z tego, kim jesteś.