Samorozwój

Medytacja i samodoskonalenie

Możliwe, że pomysł ten powstał, ponieważ ludzie, którzy są w dobrej sytuacji ekonomicznej, mają więcej wolnego czasu i chcą go wypełnić jakimś zajęciem lub hobby.

Moim zdaniem, jeśli jesteś wystarczająco szczery, zawsze możesz znaleźć czas na samodoskonalenie i rozwój duchowy.

Praktyki te nie zajmują wiele twojego czasu. Zawsze możesz znaleźć jakieś dziesięć, dwadzieścia, a nawet trzydzieści minut na ćwiczenia, medytację lub czytanie.

Samodoskonalenie i rozwój duchowy nie zależą od warunków ekonomicznych.

To prawda, że kiedy jesteś w dobrej sytuacji finansowej, łatwiej jest pozwolić sobie na zakup książek i udział w warsztatach.

Istnieje jednak wiele przypadków osób żyjących w trudnych warunkach, którym zależy na edukacji, doskonaleniu i rozwoju duchowym, dlatego znajdują na nie środki i czas.

Samodoskonalenie, medytacja i rozwój duchowy nie zależą od kondycji ekonomicznej. To twój umysł mówi, że tak jest. Twój umysł może opierać się zmianom i udoskonaleniom, ponieważ obawia się, że może to zachwiać jego koncepcjami i przekonaniami oraz zagrozić jego kontroli nad tobą.

Są ludzie, którzy mówią, że czekają na odpowiednie warunki. W większości przypadków czekanie na właściwe warunki nie ma sensu. Jeśli jesteś wystarczająco gorliwy, możesz zrobić prawie wszystko, nawet w trudnych warunkach.

Wielu ludzi sukcesu, we wszystkich dziedzinach życia, żyło w trudnych warunkach i nie miało pieniędzy, zanim osiągnęło sukces w swojej dziedzinie. Gdyby czekali na odpowiednie warunki, nigdy by niczego nie osiągnęli.

Często trudności i problemy budzą silniejsze pragnienie, większą motywację i ambicję, by wznieść się ponad nie.

Tak jest z samodoskonaleniem i medytacją, tak jest z zarabianiem większych pieniędzy i byciem w lepszej sytuacji finansowej.

Samodoskonalenie i rozwój duchowy to proces wewnętrzny

Powinieneś zawsze pamiętać, że to, co dzieje się wewnątrz twojego umysłu, ostatecznie staje się twoją rzeczywistością.

Jeśli zawsze narzekasz, że nie masz pieniędzy i czasu na samodoskonalenie i rozwój duchowy, nie pozwalasz, aby jakakolwiek okazja pojawiła się w twoim życiu. Pozwalasz swoim ograniczającym myślom kształtować swoje życie.

Samodoskonalenie i rozwój duchowy to proces wewnętrzny. Nie staną na drodze do poprawy twoich warunków ekonomicznych. Wręcz przeciwnie, pomogłyby ci je poprawić.