Siłownia

Mity na temat treningu

Czy czerpiesz większość swoich porad dotyczących treningu z mediów głównego nurtu? Twój trening może być pod wpływem niektórych mitów. Przeczytaj to i wróć na właściwe tory!

Jestem pewien, że media głównego nurtu mają najlepsze intencje, ale często podają rozwodnione, drugoplanowe wersje większości historii.

Przeczytaj same badania.

Zdać się na „ekspertów” (tj. media masowe) i zaufać, że mają oni na uwadze Twój najlepszy osąd.

Znajdź rzeczywistych ekspertów, którzy mają wykształcenie i doświadczenie w dziedzinie z rzeczywistymi wynikami świata.

Bądźmy szczerzy, choć większość czasu nikt faktycznie nie kopie do danych na PubMed. Tak więc, w rezultacie mamy kulturę polegającą na pogłoskach i niewykształconych opiniach.

Nadszedł czas, aby wybrać opcję 3 i nurkować głęboko.

Stare dobre dni…

Pamiętacie wczesne lata 2000, kiedy wszyscy utożsamiali zgięcie kręgosłupa z chorobą Ebola i Mad Cow? Okazuje się, że jak większość rzeczy w branży fitness, huśtamy się zbyt daleko w jednym kierunku, a następnie kończymy na przeciwnym końcu spektrum w ciągu następnej dekady.

Cóż, jak los chciał, że dotarliśmy do końca spektrum stabilności. Zgięcie kręgosłupa jest właściwie normalną częścią ruchu, ponieważ kręgosłup może wykazywać do 45 stopni zgięcia jako jednostka. W związku z tym, ważne jest, aby pracować poprzez stopniowane poziomy zgięcia kręgosłupa, aby zwiększyć tolerancję układu nerwowego w końcowym zakresie.

Oto doskonałe ćwiczenie z niskim obciążeniem, które możesz wykorzystać, aby zacząć wystawiać się na zgięcie kręgosłupa w końcowym zakresie, będąc w pozycji podpartej:

Nie trzeba być fizjologiem ćwiczeń, by dowiedzieć się, jak sprawić, by mięsień urósł. Jeśli spojrzymy do starożytnej mitologii greckiej, znajdziemy historię Milo z Croton i młodego byka. Jeśli nie znasz tej historii, podam ci wersję Reader’s Digest, ale jest ona z natury dość uproszczona.

Kiedy Milo był młodym człowiekiem, w pobliżu jego domu urodziło się nowo narodzone cielę. Będąc ciekawskim młodzieńcem, jak większość młodzieży w jego wieku, postanowił, że spróbuje podnieść zwierzę w powietrze na swoich ramionach.

Udało mu się i wrócił następnego dnia, aby odtworzyć ten wyczyn. Nie powinno to dziwić, nastoletni mężczyźni zawsze próbują się prześcignąć, nawet w najbardziej absurdalnych zawodach. Nie mniej, Milo wrócił i kontynuował podnoszenie cielaka na swoich ramionach przez następne kilka lat.

4 lata później zarówno Milo, jak i cielę byli znacznie więksi. Dlaczego? Cóż, na koniec dnia głównym celem twojego ciała jest przetrwanie. Kiedy podnosimy ciężary, jest to z natury szkodliwe dla naszego układu mięśniowo-szkieletowego (przynajmniej przejściowo).

Jednak większość tych uszkodzeń powstaje podczas ekscentrycznej (tj. opuszczającej) części ruchu. Stąd też techniki intensywne, takie jak akcentowanie ekscentryczne, mogą powodować nadmierną bolesność mięśni.

Abs są jak każda inna grupa mięśni, trzeba wziąć je przez pełny zakres ruchu, aby promować hipertrofię. Kiedy ktoś ogranicza się tylko do ruchów stabilizacyjnych, ogranicza potencjał hipertroficzny mięśni brzucha.

To również dlatego argument „Nie potrzebujesz pracy nad rdzeniem, jeśli kucasz i podnosisz ciężary” jest logicznym fałszem. Istnieje wiele badań, które obalają tę ideologię, ale jeśli pomyślisz o tym krytycznie, biorąc pod uwagę to, co właśnie omówiliśmy, nawet osoby z zerowym doświadczeniem w fizyce lub biomechanice mogą nadal zrozumieć słabą logikę wspierającą ten argument.