Siłownia

Rady dla trenujacych

Pracuję i trenuję w branży fitness w jakiejś formie od 7 lat. Ostatnio przyszło mi do głowy siedem prostych, ale ważnych rzeczy, których nauczyłam się po drodze.

Chcę podzielić się z wami tymi siedmioma szybkimi wskazówkami, które pomogą wam odnieść sukces zarówno na siłowni jak i poza nią. Wiele z nich opiera się na osobistych doświadczeniach i mojej opinii i mam nadzieję, że pomogą wam w waszej podróży fitness.

# 1 – Ustaw duże cele

Bob Moawad powiedział to najlepiej: „Większość ludzi nie celuje zbyt wysoko i nie trafia. Celują zbyt nisko i trafiają”. Przekonałem się, że to prawda w kółko, na siłowni i w życiu. Proszę wszystkich, aby ustawić ogromne, szalone, oburzające cele i podjąć małe kroki do przodu każdego dnia, aby się tam dostać.

Pomyślcie o tym w ten sposób, jeśli waszym celem jest wygranie Olimpiady i nie uda wam się tego osiągnąć, to efektem końcowym będzie bycie jednym z najlepszych kulturystów na świecie. Ostatnie miejsce na scenie bije pierwsze miejsce w tłumie każdego dnia, więc ustaw te cele wysoko i idź za nimi.

#2 – Nigdy nie jest za późno

Nie obchodzi mnie, czy masz 19 czy 97 lat, masz resztę swojego życia, aby robić to, co chcesz. To nie ma znaczenia, czy masz 15 lub 150 funtów do stracenia; kontrolujesz prawie wszystko, co dzieje się w twoim życiu. Musisz uwierzyć w siebie i uwierzyć, że można zrobić prawie wszystko, co umieścić swój umysł do.

#3 – Trenuj tak, jakby cały świat to oglądał

To dotyczy treningu i wszystkiego, co ważne w twoim życiu. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy pracują w Ameryce korporacyjnej, mają tendencję do pracy cięższej, gdy ich szef jest tam, a nawet cięższej, gdy obserwuje ich bezpośrednio.

To samo dotyczy siłowni. Jeśli wyobrazisz sobie, że za każdym razem, gdy robisz martwy ciąg, jest tam tłum 1000 osób, które cię obserwują, to jest szansa, że skończysz ten ostatni powtórzenie. Uważam, że ludzie mają tendencję do tego, aby nie rezygnować lub poddawać się tak łatwo, jeśli są obserwowani lub oceniani przez innych.

#4 – Pracuj ciężko we wszystkich obszarach

Ciężkie treningi bez prawidłowego odżywiania się to jak chodzenie do pracy przez cały tydzień, a potem nie odbieranie czeku w piątek. Kto chce pracować naprawdę ciężko i nie widzieć żadnych rezultatów? Ja wiem, że nie. Chcę, aby każde podciągnięcie, każde pchnięcie, każdy przysiad liczył się do mojego celu.

Poświęć tyle samo uwagi swojemu odżywianiu, co treningowi, jeśli nie więcej, bo wyznaczanie celu tylko w jednym obszarze życia jest jak wiosłowanie łodzią z jednym wiosłem, nigdzie cię nie zaprowadzi. Zaufaj mi na tym: jeśli twój cel jest napędzany próżnością w ogóle, czyli chcesz zmienić swój wygląd fizyczny, odżywianie będzie brakującym kluczem, który albo czyni lub łamie cię.

#5 – Pokochaj proces

Wiele razy dostajemy zawinięte w wyniku końcowym i brakuje nam świat dzieje się wokół nas teraz. Podróż, którą odbywasz jest tak samo ważna jak wynik końcowy, jeśli nie ważniejsza moim zdaniem. Zmagania, przez które przechodzimy, kształtują nas i czynią nas tym, kim jesteśmy, często uczymy się kochać ciężką pracę.

Czy uważasz, że Michael Jordan bał się ciężkiej pracy? A może Arnold Schwarzenegger? Nie, oni zrozumieli drogę, którą trzeba było przejść, aby stać się legendarnym, aby stanąć ponad wszystkimi innymi w swoim sporcie. Jeśli chcesz być najlepszy w swojej dziedzinie przynajmniej wymienione w tym samym zdaniu trzeba być skłonny do pracy dla niego i kochać pracę robisz, aby się tam dostać.

#6 – Don’t Blame Genetics

Teraz rozumiem, że jesteśmy rozdawane różne karty genetyczne. Niektórzy z nas byli wielkimi genetycznymi zwycięzcami loterii, inni nie tak bardzo. Ale wszyscy coś wygraliśmy, duże łydki, małe talie, szerokie ramiona dostajemy punkt wszyscy odeszli z czymś. Nieważne, czy jesteś genetycznie błogosławiony czy przeklęty, nie pozwól, aby twoja genetyka ograniczała to, jak ciężko jesteś gotów pracować, aby zdobyć to, czego chcesz.

Nie przejmuj się tym, jak duży lub chudy jest każdy inny, co nie ma nic wspólnego z tobą i twoimi celami. Nie dziedziczymy ciężkiej pracy i poświęcenia. To jest coś, co wszyscy mamy zdolność do uzyskania niezależnie od genetyki. To do ciebie należy nadrobienie tej różnicy; nie możesz winić mamy i taty za swoje braki, jeśli chodzi o twoją sylwetkę.

#7 – Don’t Fear Failure

W sporcie fitness i kulturystyki porażka jest dobrą rzeczą. Pomyśl o tym w kategoriach treningowych, „trening do porażki” pchając swoje ciało fizyczne do granic możliwości, aby wymusić zmiany i wzrost na lepsze. W moim życiu nauczyłem się o wiele więcej z porażki niż z wygranej. Jasne, że zawsze chcemy być najlepsi i wygrywać, ale nie zawsze tak się dzieje.

Porażka pozwala nam zobaczyć, gdzie mamy braki; czasami musimy zrobić mały krok do tyłu, aby zrobić ogromny krok do przodu. Nieważne czy to w fitnessie czy w życiu, nie możesz pozwolić, aby strach sparaliżował cię do nie podejmowania prób. Strach przed niewiedzą jest o wiele gorszy niż strach przed porażką, nie chcesz spojrzeć wstecz na swoje życie życząc i mówiąc o tym, co mogło być. Życie polega na podejmowaniu szans i iść po swoje marzenia, nie pozwól, aby strach przed czymkolwiek powstrzymał cię od tego, czego naprawdę pragniesz.

Bez względu na to, czy masz karierę w fitness, chcą mieć jeden, lub po prostu kocham pracy na zewnątrz … można wziąć te 7 wskazówek i zastosować je do prawie każdego obszaru swojego życia, a oni pomogą Ci w drodze do sukcesu. Jeśli zabierzesz coś z tego artykułu, po prostu pamiętaj, że nie boisz się porażki i ciężko pracujesz naprawdę opłaca się w końcu.