Psychologia Związki

Rozstanie

Rozstanie to absolutnie najgorsza rzecz, jakiej możesz doświadczyć. Niezależnie od tego, czy zrywasz ze swoją dziewczyną czy chłopakiem, łamie ci to serce. Łamie twojego ducha. To łamie twoje poczucie własnej wartości. I do pewnego stopnia, to nawet łamie twoje ego.

Niezależnie od tego, kto zainicjował rozpad lub jak to się skończyło, jest to trudne dla obu z was. W końcu oznacza to koniec związku, który był tak piękny, gdy się zaczął. Związek, w który zainwestowałeś tak wiele.

„Zakochanie się jest strasznie proste, ale wypadnięcie z miłości jest po prostu okropne”. – Bess Myerson

Rozstania są wyniszczające. Pozostawia cię zdezorientowanym i bezbronnym. Zastanawiasz się, czy to była właściwa rzecz do zrobienia. Zastanawiasz się, czy kiedykolwiek będziesz mógł wrócić do siebie. Czujesz pęd mieszanych myśli i emocji, które pozostawiają cię w stanie wyczerpania psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. I stąd masz tendencję do popełniania serii błędów zaraz po rozpadzie, które mogą uczynić to jeszcze gorszym dla ciebie i twojego znaczącego innego.

To nie jest najlepszy czas dla Ciebie, aby zaufać swoim instynktom lub osądom, ponieważ wszystkie twoje myśli są skierowane na naprawę zepsutego związku. Jednak to, na czym powinieneś się skupić, to uzdrowienie siebie. Dlatego tak ważne jest, abyś wiedział dokładnie, co musisz zrobić zaraz po zakończeniu związku.

Rozstanie to okazja, by skupić się na sobie

Zaraz po rozstaniu z dziewczyną lub chłopakiem odczuwasz drętwiejący ból, który jest emocjonalnie paraliżujący. Pożegnanie z osobą, w której byłeś tak głęboko zakochany, nigdy nie jest łatwe. To może złamać twoje serce. Ból, który czujesz, jest dla ciebie prawdziwy. Próbujemy więc odzyskać to, co straciliśmy. Pragniemy tego znajomego uczucia bycia z nimi. Mamy ich w pobliżu, rozmawiamy z nimi, śmiejemy się z nimi i kochamy ich ponownie.

Czujemy to intensywne pragnienie, aby wrócić z naszym kochankiem i przywrócić nasze życie do normy. Ale faktem jest, że związek jest skończony i to z jakiegoś powodu. Im bardziej odmawiamy zaakceptowania tego faktu, tym bardziej zdesperowani stajemy się, aby je odzyskać. Im bardziej zdesperowani jesteśmy, tym gorzej się czujemy. Dlatego musisz zacząć od zaakceptowania końca związku. Kiedy już zaakceptujesz, że związek jest ostateczny, musisz przenieść swoją uwagę z partnera na TY!

Tak, boisz się, że Twój partner wkrótce zacznie umawiać się z kimś innym. Ale to nie jest w twojej kontroli. Nie jesteś ich właścicielem. Nigdy tego nie robiłaś. Nie myśl o tym, co twój były zrobi dalej. Skup się tylko na tym, co ty zrobisz dalej. Połącz się na nowo z samą sobą. Nie jesteś tą przygnębioną i zdesperowaną osobą, którą stałaś się teraz. Jesteś wspaniałą, niesamowitą i utalentowaną osobą.

Osoba, w której zakochał się twój były. Osoba, która jest doskonale zdolna do przeżywania życia w pojedynkę i bycia szczęśliwym przez siebie. To jest dokładnie to, kim byłeś, zanim spotkałeś swojego byłego kochanka, prawda? Więc skorzystaj z tej okazji, aby odkryć tę osobę na nowo. Słowem kluczowym jest tu miłość do siebie. Ale więcej na ten temat później.

Ponieważ wyrwałeś się z ograniczającej formy związku, nadszedł czas, abyś uzdrowił siebie i dał sobie dar TY.

Czy zastanawiasz się, jak przestać ranić po rozstaniu?

Czy ciężko pracowałeś, aby wyjść ze związku, który Ci nie służył? Czy czujesz się przytłoczony emocjami i pustą przestrzenią, która jest wynikiem puszczenia swojej miłości?

A może zostałeś wyprowadzony i zmagasz się ze zrozumieniem, dlaczego i przejść przez to?

Nie jesteś sam. Uzyskanie przeszłości rozpadu jest trudne, ale nie niemożliwe.