Siłownia

Strategia wyciskania

Santi stosuje obecnie w swoich treningach metodę wyciskania. Technika ta skupia się na skurczach podczas podnoszenia ciężarów, co pozwala na wtłoczenie większej ilości krwi do mięśni. Nieuniknionym rezultatem jest poważna masa mięśniowa.

Aby lepiej wdrożyć strategię wyciskania, Santi stosuje w swoich treningach zestawy gigantyczne. Każdy gigantyczny zestaw zawiera trzy oddzielne podnoszenia. W końcu kończy swój trening finiszerem, aby naprawdę wyrzeźbić zdefiniowaną klatkę piersiową.

Santi skupia się na ściskaniu mięśni podczas podnoszenia, aby wydobyć więcej szczegółów, separacji i masy. Dodatkowo, dodał sporą ilość objętości do swoich treningów.

Istnieje kilka różnych powodów, dla których możesz chcieć spróbować tej metody. Być może masz mało czasu; ta metoda pozwala ci uzyskać solidny trening i poważną pompę w około 35-45 minut.

Albo, w przypadku Santi, może trenujesz na bardzo niskim poziomie węglowodanów, aby przygotować się do konkursu. Ta metoda pozwoli ci wejść i wyjść z sali treningowej z wystarczającą ilością energii, aby zakończyć trening cardio.

Pierwszy gigantyczny zestaw Santi Aragon’a

Na pierwszy gigantyczny zestaw treningu, Santi wykonuje skośne wyciskanie hantli, a następnie drugi zestaw skośnego wyciskania hantli z dużo mniejszym ciężarem i kończy zestaw skośnymi wyciskaniami hantli na klatkę piersiową. Pierwszy zestaw incline dumbbell press, Santi zaczyna z 70lb hantlami. Podczas wykonywania tego ruchu, skupia się bardziej na samej górze.

Kiedy przechodzi do następnego (drop-set) wyciskania, używa 45lb hantli w pełnym zakresie ruchu, aż do ostatnich 5 powtórzeń. Przez ostatnie 5 powtórzeń tego wyciągu, ponownie kładzie nacisk na górną część ruchu, naprawdę wyciskając krew do mięśnia piersiowego. Przy każdym powtórzeniu ściska skurcz przez około pół sekundy.

Santi kończy swój pierwszy gigantyczny zestaw z pochyloną hantlą. To kolejny świetny ruch, w którym skupiamy się na wyciskaniu krwi z mięśnia.

Drugi zestaw gigantów Santi Aragon’a

Przechodząc do drugiego zestawu gigantów, Santi opuszcza ławkę z pozycji pochylonej do płaskiej. Następnie wykonuje kolejno płaskie wyciskanie hantli, wyciskanie hantli z bliskim uchwytem oraz pompki w pochyleniu z bliskim uchwytem. Zaczynając od płaskiego wyciskania hantli, wybiera mniejszy ciężar i skupia się na skoncentrowanych, przemyślanych ruchach.

Po 15 powtórzeniach, Santi zbliża hantle do siebie, kieruje kciuki w stronę twarzy i rozpoczyna zestaw ćwiczeń z bliskim uchwytem hantli. Na koniec Santi wykonuje pompki na ławce pod skosem, aby naprawdę uderzyć w górną część klatki piersiowej.

Santi uważa, że wszystko polega na wyciskaniu. Pomimo używania mniejszego ciężaru podczas treningu, wciąż widzi rezultaty. Przypisuje to lekkim przerwom w powtórzeniach, które naprawdę niszczą mięśnie. Pomimo tego, że wielu zawodników może się z nim nie zgodzić, Santi naprawdę wierzy, że ciało nie wie, czy idziesz na lekki czy na ciężki trening. Tak długo jak robisz ciężki trening, będzie on ciężki.

Kolejną taktyką treningową, którą stosuje Santi jest pozowanie pomiędzy zestawami. Oczywiście pozy powinny być związane z mięśniem, który trenujesz danego dnia. Dla Santi’ego, podczas tego treningu klatki piersiowej, pozy obejmują najbardziej umięśnione ujęcia i ćwierćobroty.

Finiszer Santi Aragon’a

Santi kończy swój trening z Pec Deck Flyes. Jednym z największych problemów, z jakimi boryka się większość ćwiczących, jest opóźniona górna część klatki piersiowej. Santi przeciwdziała temu, umieszczając pec dec, aby uderzyć w górną część klatki piersiowej, w przeciwieństwie do środkowej i dolnej.

Santi robi to poprzez usunięcie siedzenia z równania. Ustawia swoje ręce dokładnie tam, gdzie powinny być w odniesieniu do drążka. Następnie, przesuwa siedzenie w górę, aby sprostać tej wysokości.