Związki

Wejście w nowy związek

Nowy związek jest z pewnością ekscytujący i jednocześnie stanowi wyzwanie. Zaproszenie do swojego życia kogoś, kto jest zupełnie obcy, to przygoda na nieznanym terytorium. Trzeba miesięcy rozmów, aby dowiedzieć się o czyjejś historii, delektować się jego pozytywnymi cechami, sortować przez ich upodobania i niechęci, zobaczyć, gdzie stoją w sprawach, które mają dla ciebie największe znaczenie i uzyskać wgląd w to, jak odnoszą się do płci przeciwnej. Tylko kiedy czujesz, że je znasz, pewnego dnia to się dzieje – lewy zakręt i jesteś z powrotem sortowania przez co wydają się być te same stare problemy z ostatniego związku. Ale czy twoja ocena jego lub jej i sytuacji jest właściwa? A może to wspomnienia zaciemniają twój osąd i postrzeganie?

Twoja historia w związkach może wydawać się epopeją powtarzających się wzorców. Może w przeszłości łatwo było cię kontrolować, a twoje ostatnie trzy związki były żałosnymi porażkami, ponieważ pozwoliłaś swoim kolegom zdominować cię. Byłeś wycieraczką i zmęczyłeś się tym, że ktoś tak mocno stąpał po twojej wrażliwej naturze. Teraz gdy ty jesteś gotowy stawiać past za tobą i ustawiać kurs dla związek w którym ty jesteś traktowany z szacunkiem i jako równy, past przychodzi hurling z powrotem przy ty, wspomnienia zalewają w, i ty cofasz się i stawiasz twój strażnika. Szukając zachowań, które uważasz za czerwone flagi, ważysz wszystko, co mówi i robi twój partner w świetle kogoś, o kim chciałbyś zapomnieć. Pierwszy raz, gdy twój nowy kolega próbuje wymusić kwestię, robi sugestię o zmianie zachowania lub krytykuje cię za coś, co zapomniałeś zrobić, twoje włosy stają na końcu i jesteś gotowy do walki lub szansy na ucieczkę. Możesz się zastanawiać, co spowodowało, że straciłeś to. Co jest prawdopodobne, to że wspomnienia koloryzują twoje doświadczenia z nowym interesem miłosnym.

Wspomnienia umierają ciężko, gdy zostaliśmy głęboko zranieni. Umysł ma sposób na nadmierne podkreślanie poprzednich krzywd i przechowywanie ich jako dowodów dla przyszłych zastosowań. Te przechowywane wspomnienia o tym, jak czułeś się naruszony lub jak ktoś umniejszał twoją wartość niezliczoną ilość razy, mogą sprawić, że trudno będzie wytrząsnąć podejrzenie, że twój nowy partner jest czymś innym niż klonem. Twój umysł jest ważony przez obawy, że zostaniesz ponownie zraniony i za wszelką cenę chcesz uniknąć dalszych szkód w swoim delikatnym poczuciu własnej wartości.

Psychologiczna tendencja, która może wpływać na twoje zachowanie nazywa się „projekcją”. Freudowski termin, „projekcja” jest powszechnie definiowany jako mechanizm obronny polegający na przypisywaniu własnych negatywnych cech, właściwości i impulsów innej osobie. „It takes one to know one” najlepiej opisuje tę nieodłączną tendencję. Projekcja może być również stosowana do negatywnych emocji, które nosisz w sobie o kimś z przeszłości, które są rzutowane na kogoś nowego. Możesz również rzutować cechy osobowości swojego ostatniego partnera w związku na swojego nowego partnera miłosnego, niezależnie od tego, czy są one zdalnie podobne, czy nie. Ponieważ pamięć produkuje silnego umysłowego obraz i być może nawet silna emocjonalna reakcja, twój postrzeganie zostać wypaczonym. Chociaż mogą istnieć pewne podobieństwa do dwóch osobowości, brakuje ci wglądu, aby rozpoznać oczywiste różnice. W rezultacie nie potrafisz dostrzec, kim naprawdę jest ta osoba i reagujesz na nią niewłaściwie.

Dobre wspomnienia mogą być równie złe

Jeśli idealizowałeś swojego ostatniego romantycznego partnera, wspomnienie o nim może sprawić, że ktoś inny będzie wyglądał mniej atrakcyjnie. Jesteś skłonny do dokonywania niesprawiedliwych porównań, rzucając nowego kochanka w ciemne światło. Jak mówi przysłowie, „Piękno jest w oku patrzącego”. Twoją tendencją jest chęć poczucia tej samej intensywności przyciągania lub identycznej pielęgnującej wibracji, ale to po prostu nie jest to samo. Czyżby? Prawdopodobnie prawdą jest, że nie chcesz odpuścić. Być może nie jest to tak bardzo osoba, której się trzymasz, jak uczucia, które wytworzyła w tobie. W rezultacie powracasz do wspomnień, aby poczuć się tak dobrze. Bez wglądu w swoje zachowanie istnieje niebezpieczeństwo, że będziesz kontynuował porównywanie, zamiast objąć nowego partnera za jego unikalne cechy, takie, które mogą okazać się jeszcze bardziej satysfakcjonujące w dłuższej perspektywie.